• Головна
  • Блог
  • Навички сучасного менеджера у 2023-му: світові прогнози та дослідження

Навички сучасного менеджера у 2023-му: світові прогнози та дослідження

Навички сучасного менеджера у 2023-му: світові прогнози та дослідження

World Economic Forum прогнозує, що 40% основних навичок працівників зміняться у наступні 5 років. Це станеться внаслідок багатьох чинників: пандемії, глобальної рецесії, переходу на зелені технології та нових трендів на ринку праці. Які ж навички варто опановувати менеджерам, щоб залишатись цінними та актуальними фахівцями у 2023 році — аналізуємо дослідження та прогнози від World Economic Forum, Deloitte, Accenture та Gartner

Hard skills: від аналітики даних до керування онлайн-продажами

Цифрова трансформація стала однією з головних тем на цьогорічній зустрічі World Economic Forum. Під впливом пандемії компанії прискорили впровадження цифрових рішень та інструментів, щоб конкурувати у мінливому бізнес-середовищі. І разом із цим підвищився попит на працівників із передовими цифровими навичками. Але, як кажуть експерти того ж Форуму, кожні троє із чотирьох працівників досі не мають цифрових навичок, необхідних бізнесу. 

Щоб адаптуватися до змін та допомогти бізнесу протриматись в ці непрості часи, менеджери мають здобути навички у 5 діджитал-сферах:

  • Аналітика даних — це розширені навички роботи з аналітикою бізнес-показників або навіть Big Data, володіння інструментами BI-систем та побудова моделей за допомогою машинного навчання.  
  • Кібербезпека — через висхідний ризик кібератак знання у сфері захисту даних необхідні не тільки управлінцям, але й фінансовим фахівцям та бізнес-аналітикам.
  • Автоматизація і штучний інтелект (AI). Ці нові технології дуже швидко змінюють роботу. Наприклад, що стосується фінансових функцій, AI допомагає покращити управління продуктивністю, аналізувати дані, робити прогнози та краще керувати ризиками. 
  • Програмування. Впровадження хмарних технологій та IoT-пристроїв у нові сектори бізнесу потребує базових знань у програмуванні. Звісно, менеджерам не обов’язково знати мови JavaScript або Python, але треба розуміти принципи розробки програмного забезпечення, щоб ставити технічні завдання з автоматизації бізнес-процесів у компанії.
  • Онлайн-бізнес та продажі. Навички роботи із вебаналітикою та іншими інструментами діджитал-маркетингу також необхідні менеджерам, які працюють в онлайн-бізнесі та відповідають за комерційні процеси в компанії.

Подібні набори цифрових навичок допомагають менеджерам легше впроваджувати інновації, щоб покращити бізнес-процеси, підвищити фінансові показники в компанії та залишатись потрібними на ринку праці. Але лише цифрових технологій для цього недостатньо. Як стверджує дослідження Future of Work: Work in Progress 2022 від Accenture, менеджерам також необхідна організаційна гнучкість та автономність у роботі. Які ще м’які навички варто розвинути менеджерам цього року?

Soft skills: автентичне керування та емпатія

Минулого року компанії постійно стикались із викликами, пов’язаними з пошуком цінних кадрів, контролем витрат та виснаженістю працівників, що перейшло у хвилю трендів. Спочатку це була «Велика відставка», а потім і «тихе звільнення», коли робітники почали відмовлятись працювати поза межами обов’язків та робочого часу. Зараз ці виклики вимагають від керівників особливої кмітливості, щоб залучати таланти в компанії та утримувати їх у командах. 

І для цього, за думкою експертів Gartner, у 2023 році менеджерам знадобляться 3 важливі навички:

  • Автентичність — тобто справжність та відповідність. За підрахунками експертів, лише 26% співробітників мають схожі думки з колегами  щодо спірних питань. Щоб уникнути тертя у команді, менеджери мають збалансувати відкрите самовираження з цінностями, закладеними у компанії.
  • Емпатія. У віддаленому режимі лідери мають підтримувати не лише робочі потреби членів команди, але й життєві. І це вимагає більшої емпатії — проявів турботи про безпеку та підтримку психологічного стану підлеглих.
  • Адаптивність. Перехід на гібридну роботу призводить до більшого контролю робітників: над чим і як вони працюють. Та уваги до їхніх професійних потреб. Тому, замість того, щоб керувати загальними робочими процесами, менеджери управлятимуть більш індивідуальними процесами для досягнення результатів.

Також, як пише Deloitte у дослідженні глобальних тенденцій розвитку людського капіталу, щоб керувати змінами та професійно розвиватись, у 2023 році менеджери мають думати, як дослідники. А саме — дивитись на кожне завдання, як на експеримент з пошуку нових рішень для підвищення ефективності та нових результатів. 

Єдине, що не змінилося і буде актуальним щонайменше до 2026 року, на думку експертів, це важливість навичок комунікації, увага до деталей, співпраця, лідерство та особисте навчання. Бо у світі, де робота виконується будь-де, у будь-який час та переважно через цифрові канали, навички спілкування, емпатії та взаємодії стають ще більш актуальними. 

Тож, керувати гнучко з емпатією, прозорістю та довірою — це основні вимоги до менеджерів. Це знадобиться їм, щоб бути продуктивним, мати змогу трансформувати процеси в компанії та керувати людьми по-новому. А для цього потрібно самому постійно навчатись та впроваджувати підвищення кваліфікації у досвід всієї команди.

26.01.2023

Заявка отправлена

Спасибо за обращение!
Очень скоро мы свяжемся с вами.

Ок