Чи загрожує Chat GPT професії бухгалтера

Чи загрожує Chat GPT професії бухгалтера

Черговий рік продовжує тримати людство в напрузі. Схоже, що пандемічна хвиля дійсно відкочується. Але, як вона несподівано принесла радість дистанційної роботи для певної категорії працівників, так і забирає з собою тисячі робочих місць. Компанії та корпорації по всьому світу працюють над зміцненням своїх позицій у нову кризу, тому активно скорочують штати, які виросли за карантинний період.

Новина про черговий запуск штучного інтелекту – Chat GPT і його всесильність теж не додає позитиву. Проєкт компанії OpenAI починають активно використовувати у різних сферах. Його вже називають вбивцею багатьох професій. Та чи загрожує Chat GPT професії бухгалтера?

На сайті компанії заявлено, що він здатен допомогти у роботі:

 • авторів

 • розробників

 • SEO-спеціалістів

 • соціальних мереж

 • бухгалтерів

 • студентів

 • розробників ігор

 • програмістів

Chat GPT (Generative Pre-trained Transformer) — це чат-бот, який генерує текст у відповідь на питання чи прохання користувача. Його штучний інтелект навчений на масиві даних, у який входили книги, статті, вебсайти з мільярдами слів. Чат налаштований так, що людина може поставити йому запитання природною мовою, написавши у віконце чату, і отримати письмову відповідь. І це буде не просто загальна відповідь, а відповідь релевантна конкретному випадку чи завданню.

За попередніми оцінками користувачів та експертів, Chat GPT здатен у майбутньому звільнити бухгалтера від таких задач:

 • написання формул для Power BI або Tableau

 • облік операцій

 • комп’ютерне програмування низького рівня

З подальшим покращенням цей штучний інтелект зможе звільнити бухгалтера від рутинних завдань. Наприклад, робочі місця рівня кредиторської та дебіторської заборгованості зникнуть чи будуть значно скорочені. Всі виняткові питання, які з’являтимуться, штучний інтелект направлятиме відповідним фахівцям.

Ведення записів у журналах і створення фінансової звітності спроститься завдяки чистішим вхідним даним. Якщо штучний інтелект використовують для прогнозування продажів, то його ж можна використовувати і для визначення залишків балансу на певний період, що також полегшить роботу бухгалтеру.

Однак, будь-які бухгалтерські дані, створені Chat GPT потребують перевірки фахівця. Самі бухгалтери зможуть перейти від обробки даних до роботи, пов’язаної із наданням консультацій та використанням власних суджень. Адже жодна машина, яка не пропрацювала в компанії квартал чи рік не знає її стану справ і не володіє відповідним рівнем контексту. То ж на її судження не варто покладатись.

Що цікаво, для вивчення теми податків Chat GPT-3 надали набір даних до 2021-го року. Щоб цей інструмент краще розбирався в темі і міг давати якісну інформацію, його розробники ще мають поглибити його знання у сфері бухобліку. Тому ця царина поки що в безпеці й під владою живих бухгалтерів та податкових консультантів.

Також Chat GPT-3 має обмеження – багато відповідей у ​​бухгалтерському обліку виступають судженнями або залежать від зовнішніх обставин. А штучний інтелект здатний давати загальні вказівки і не в змозі усвідомити зовнішні обставини, які можуть впливати на рішення.

Отже, можемо сказати, що Chat GPT-3 ще не конкурент бухгалтерам і фінансовим менеджерам, але вже інструмент для полегшення певної рутинної роботи. Швидкість розробки і запуску штучного інтелекту вражає – компанія-розробник OpenAI заснована у 2015 році, а у 2023-му вже представила Chat GPT-3.

Невідомо, наскільки швидко штучний інтелект буде вчитись та вдосконалюватись. В будь-якому випадку радимо інвестувати в себе, вдосконалювати знання та навички у сфері менеджменту та роботи з фінансами, щоб залишатись на крок попереду штучних конкурентів та бути готовим до зміни кар’єрного ландшафту.

28.02.2023

Заявка отправлена

Спасибо за обращение!
Очень скоро мы свяжемся с вами.

Ок